Sınav Hazırlıkta Neden Çalışma Kampları?

Bizler biliyoruz ki öğrencilerimizin sürekli aynı ortamda ders çalışması belli bir süre sonra çalışma heyecanını yitirmesine sebep olmaktadır. Ayrıca ebeveynlerin çocuklarına ders çalışması ve test çözmesi gerektiği ile ilgili baskı kurması onların motivasyonlarının da azalmasına sebep olmaktadır.

Hatta pek çok anne babanın, “Artık beni dinlemiyor; ders çalışması gerektiğini, test çözmesi gerektiğini söylediğimde tepki veriyor. Bu dönemde çocuğuma kurduğum baskı nedeniyle evde kötü polis durumuna geldim. ” dediğini duyuyoruz. Özellikle odasına kapanan çocuğun sıkıldığının, tek başına odasında kalmaktan ve sürekli aynı rutini yaşamaktan bunaldığının farkındayız. Şöyle ki bazı öğrencilerin okul öğretmenlerinden ve okulun otoritesinden çekindiği için ödev yaptığına, düzenli çalışmadığı için tepki vermeyen öğretmenlerin ödevlerini yapmadığına şahit olmaktayız.

Böyle bir durumdaki çocuğun ders çalışma ortamının değişmesi, farklı öğretmenlerden konuyu bir kere daha dinlemesi, farklı danışmanların test çözme takibi yapması, öğrencinin olumsuz tutumunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte çocuğun akranlarıyla, aynı amaç için bir araya gelerek ders çalışan arkadaşlarıyla aynı ortamı paylaşması öğrencide ders çalışması hususunda istek uyandıracaktır. Hatta gün içinde keyif alacağı etkinlikler, negatif enerjisini boşaltacağı yüzme, futbol, basketbol, voleybol, koşu gibi sportif faaliyetler, birbirinden farklı lezzetteki yemek seçenekleri ve eğlenceli oyunlar öğrencinin motivasyonunu en üst noktaya çıkaracaktır.

Kampütest ailesi olarak bu bilinçle öğrencinin çalışma ortamını değiştiriyoruz, ona keyif alacağı bir ortam sunuyoruz. Her öğrencinin kendi zirvesine tırmanması için imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir