Okuma Alışkanlığı Kazanmada Neden Okuma Kampları?

TUİK verilerine göre bizler günde 6 saat TV izliyor, 3 saat internete giriyoruz. Ancak kitap okumaya günde sadece 1 dakika ayırıyoruz. Türkiye’de kitap okumak ihtiyaç listesinde 235. sırada yer alıyor. Ülkemiz % 0.1 okuma oranıyla dünya ülkeleri arasında son sıralarda yer alıyor. Yine ülkemiz kitap okuma alışkanlığında dünyada 86. sırada yer alıyor ve her 100 kişiden 4’ü kitap okuyor.

Kitap okumanın kazanılamamış bir alışkanlık olduğunun farkındayız. Eğitimcilik geçmişimizden de feyiz alarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmayı çok istiyoruz. Kitap sevdalısı gençleri yetiştirmek adına eğitim öğretim kurumlarımızın yanında gururla yer almayı onur kabul ediyoruz.

Kampütest olarak okuma kamplarımızı, öğrencilerimizi kitap okumanın tadını en güzel haliyle hissedecekleri doğal yaşam otellerimizde gerçekleştiriyoruz. Onlara huzur içinde kitap okuyacakları ortamı sunuyoruz. Oluşturduğumuz okuma kampı programlarımızla öğrenciye kalıcı kitap okuma aşkı aşılıyoruz. Tüm gününü dolu dolu kitap okuyarak geçirirken 5 yıldızlı lüks otellerimizin tüm sosyal imkanlarını seferber ediyoruz. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği harika bir tatili onların zihinlerine kazıyoruz. Öğrencimizin şunu diyeceğinden eminiz: Hayatımda bu kadar çok kitap okuyup bu kadar da eğlendiğim hiçbir anım olmamıştı!

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir