Bilgisayar Kursu Robotik Kodlama Eğitimi

Bilgisayar Kursu Robotik Kodlama Eğitimi

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Bilgisayar kullanan yada kullanmak isteyen herkese hitap eden bir programdır. Bilgisayar işletmenliği kursu içerisinde Windows, Word, Excel, Powerpoint ve İnternet öğrenerek işyerlerinizde veya günlük çalışmalarınızda daha verimli olabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayar İşletmenliği kursu sonunda sınavlara katılarak Devlet Memurluğu sınavlarında ve resmi kurumlarda geçerli olan Bilgisayar işletmenliği Milli Eğitim sertifikasını da alabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu – WİNDOWS Eğitimi

Windows anlaşılması kolay yeni ekranlar, sadeleştirilmiş menüler ve daha bir çok özellik içeriyor. Windows kişisel bilgisayar kullanımını daha kolay ve daha zevkli hale getiriyor. Güç, performans, yepyeni bir görünüş ve ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir çok yardım özelliği. Evde, işyerinde ve Internet’te dijital medyanın heyecan verici dünyasını keşfedin. Fotoğraf, müzik, video, bilgisayar oyunları ve daha birçok dijital medya kullanımının tadını çıkarın. Dosyaları, fotoğrafları, müzik parçalarını, hatta yazıcı ve Internet bağlantınızı özel ve güvenli bir ağ üzerinden paylaşın. Windows kullanarak, Microsoft’un kanıtlanmış sağlamlığını, yüksek hızlı performans sağlamak üzere geliştirilmiş özelliklerini ve güvenirliğini elde edersiniz.

– Bilgisayar,Donanım ve yazılım kavramları hakkında genel bilgiler
– Fare tanıtımı ve kullanılması
– Masaüstü kavramı
– Klavye tanıtımı ve kullanımı
– Dosya ve klasör kavramı
– Pencere kavramı ve kullanımı
– Temel editör işlemleri
– Başlat düğmesi ve özelleştirilmesi
– Görev çubuğu ve özellikleri
– Windows gezgini
– Denetim Masası özellikleri ve ayarları
– Donatılar, Ağ Komşuları, Sistem Araçları

OFFİCE PROGRAMLARININ AMACI

Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Bir İnternet bağlantısı ile bulunduğumuz bir yerden birkaç saniye içerisinde dünyanın öbür ucuna bağlanabilmekte, böylelikle tüm bilgiler anında avuçlarımızın içerisinde yer alabilmektedir. Bu kurs ile Liseyi bitirmiş her yaş grubundan insanımız; Word programlama dili ile yazılarını yazabilecek, Excel programlama dili ile birçok hesaplamalarını yapabilecek, muhasebe kayıtlarını tutabilecek, grafikler çizebilecek, Power Point programlama dili ile konferans sunularını hazırlayabilecek, Outlook programlama dili ile E-Mail ile masrafsız posta işlemlerini yapabilecektir. Dolayısı ile bu kursta her yaş grubundan insanımıza bilgisayar kullanımını uygulamalı öğretmek, günlük yaşamında ihtiyaçlarını giderebilecek düzeyde bilgi vermek amaç edinilmiştir.

KULLANICIYA SAĞLADIKLARI

– Kişi ve kariyer hedeflerinin gelişiminde atılan ilk adım
– Bilgisayarı daha seri ve daha hızlı kullanabilme imkanı sunması
– Günlük hayattaki ve ofislerdeki işlerimizde çalışma kolaylığı ve zaman kazandırması

Bilgisayar İşletmenliği Kursu – WORD Eğitimi

Microsoft Office paketinde yeralan kelime işlemci programıdır. Bu programı kullanımdaki temel amaç , çeşitli türlerdeki yazıları yazmak , ( Dilekçe örnekleri , Makale , Cv örnekleri , Sütunlu yazılar v.s ) yazıcıdan kağıda döküm almaktır. Ancak Word gelişmiş özellikleri sayesinde bu kullanım amacı dışında Tablolar yapmak , şekiller çizmek ve bu şekilleri kullanarak Etiket , Kartvizit , Broşür örneklerinin de yapılabilmesi imkanları sunar

-Word hakkında temel bilgi ve wordde dikkat edilmesi gerekenler
– Yazı şeçim yöntemleri ve yazı kopyalama taşıma yöntemleri
– Yazı yazma teknikleri ve biçimlendirmeler
– Sayfa düzeni oluşturmak
– Dilekçe örnekleri
– Resim eklemek
– Nesnelerle çalışma yapmak ( kartvizit , broşür , yaka kartı v.s )
– Cv oluşturmak
– Sütunlu yazı çalışmaları
– Grafik oluşturmak
– Kuruluş şemalarını kullanmak
– Tablolama çalışmaları

Bilgisayar İşletmenliği Kursu – EXCEL Eğitimi

Excel elektronik hesaplama , listeleme ( Tablolama ) ve grafik oluşturma programıdır. Veri tabanını destekleyen , içinde bulunan detaylı finansal çözümler ve grafik oluşturma başarısı nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır. Excel ile, elektronik tablolar hazırlayabilir,Bu tablolara veri girişi yapabilir, Verilerle ilgili grafikler çizebilir,Kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilir,İstenilen verilere ulaşabilir, sıralayabilir, sorgulayabilirsiniz..

– Excel hakkında genel bilgi
– Excelle ilgili uyarılar ve dikkat edilmesi gerekenler
– Excelde seçim yöntemleri , kopyalama – taşıma yöntemleri
– Araç çubukları ve ne işlere yaradıkları
– Hücre biçimlendirmeler ve hizalamalar
– Satır , sütun ve hücre eklemek
– Tablolama ve listeleme çalışmaları
– Grafik oluşturmak
– Veri süzmek
– Otomatik şekilleri kullanmak
– Resim eklemek
– Formüller

Bilgisayar İşletmenliği Kursu – POWERPOINT Eğitimi

Microsoft PowerPoint, Windows ortamında çalışan bir sunum yapma uygulamasıdır. Metin, Taslak, Resim ve Çizimler kullanarak Sunular, Slaytlar, Bildiriler, Broşürler ve Taslaklar hazırlanabilir. Microsoft PowerPoint yardımıyla işlerinize büyük ölçüde görsellik katabilir ve daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerinde çeşitli raporlar hazırlayabilir ya da ürünlerinizi, yaptığınız işi müşterilerinize görsel belgeler halinde sunabilir ve daha anlaşılabilir kılabilirsiniz. Böylece insanlar yaptığınız işi daha iyi anlar. Sizde anlatımlarınızı görsel hale getirdiğiniz için zamandan kazanırsınız. Bütün bunların yanında Slayt Şovlar hazırlayarak tanıtım reklamları oluşturabilirsiniz. PowerPoint’in güzel yönlerinden bir tanesi çok kullanışlı ve kolay anlaşılabilir olmasıdır. Çok fazla bilgisayar kullanmayı bilemeyen kullanıcılar bile çok çabuk bir şekilde sunumlar oluşturabilirler.

– Powerpoint hakkında genel bilgi
– Menüler ve içerikleri
– Slayt düzeni
– Animasyonlar
– Video ekleme
– Ses ekleme
– Grafik , tablo oluşturmak

Bilgisayar İşletmenliği Kursu – INTERNET Eğitimi

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan “üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma” istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.

– Web sayfalarında gezinmek ,
– Web sayfalarında gezinirken dikkat edilmesi gereken noktalar
– Arama motorları ( Google ,yahoo v.s)
– İnternet sayfalarının giriş ayarları
– Mail hesabı açmak , mail atmak , Mail almak
– Dosya göndermek , gelen dosyaları kaydetmek

 

Bu Branşın Eğitim Süresi 192 saat‘tir.

Programda, web tasarım editörü ile web sayfası tasarımları yapabilme ilgi ve becerisinin eğitimleri verilmektedir.

Konu Başlıkları: HTML ile Basit Web İşlemleri, HTML ile Gelişmiş Web İşlemleri, Stil Şablonu (CSS), Web Tasarım Editörüne Giriş, Web Tasarım Editöründe İleri Uygulamalar, Web Tasarım Editörü ile Veri Tabanı İşlemleri.

İstihdam Alanları: Bilişim sektöründe web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlarda vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Bu Branşın Eğitim Süresi 160 saat‘tir.

Programa katılan kursiyerler, bilgisayarda yazı yazmaktan başlayıp grafik çizimi, programlama, sunum ve internet işlemlerini öğrenmekte ve bilgisayar temel becerisi kazanarak istihdam edilebilirliklerini artırmaktadır.

Konu Başlıkları: Bilgisayar kullanma, işletim sistemleri temeller, işletim sistemleri gelişmiş özellikler, kelime işlemci programı, elektronik tablolama, sunu hazırlama, internet ve e-posta yönetimi.

İstihdam Alanları: Bilgisayar teknik servisi, web tasarımı, ağ kurulum ve yönetimi, veri tabanı programları kullanımı ve yönetimi gibi hizmetler veren; web ortamında etkileşimli programlar hazırlayan şirketler ve bu hizmetlere ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlar.