YDS  ( Yabancı Dil Sınavı )

YDS ( Yabancı Dil Sınavı )

 

 

 

Şahin Eğitim Kurumları

Türkiye’de yüksek lisans, doktora yapmak, yabancı dil bilmeyi gerektiren bir bölümde devlet memuru olmak, bankalarda çalışıp dil tazminatı almak, üniversitelerde okutman ve öğretim görevlisi olmak istiyorsanız YDS sınavına girip yeterli puanı almanız gerekmektedir

Başarı tesadüf değildir! YDS sınavında başarılı olmak için; seviyenize uygun, zengin içerikli yayın ve uzman öğretim kadrosuyla desteklenen, hedefinizi gerçekleştirmeye yeterli olacak bir programa ihtiyacınız vardır. English Dil  hedef odaklı YDS/ programı sayesinde, seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaç duyduğunuz puana emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Bu yolculuğunuz sırasında size yardımcı olacak uzman kadromuz ve sınav danışmanınız ile tek seferde YDS'yi sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen (YDS) ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan merkezi bir yabancı dil sınavıdır.

Daha önceleri uygulanan ÜDS ve KPDS sınavlarının da bu sınava dahil edilmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere üniversiteler ve özel sektörlerde geçerliliği olan yabancı dil sınavıdır.

Sınav 80 sorudan oluşur. Yanlışlar doğruları götürmez ve soruları cevaplandırmanız için size tanınan süre 150 dakikadır.

Her doğru cevap 1.25’lik bir puan seviyesine karşılık gelmektedir. Sınava herkes başvurabilir.